20. května 2012 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co nabízejí Kytlice dnes? · Categories: Turistický průvodce Kytlicka

V úvodní části o historii obce jste se dočetli, že tu dříve bylo ledacos. Získat informace tyto nebylo jednoduché. Minulý režim zveřejňování historie německého pohraničí nepřál a tak se vlastně psala  až od osvobození v roce 1945, spjata především s revolučními a budovatelskými úspěchy a vítězným bojem proti kapitalismu. O tom, co zde bývalo  se pouze šeptalo. Mlčeli i starousedlíci, kteří díky svému postoji k nacismu unikli odsunu. Po dlouhá desetiletí byla hlavním hitem roku akce „Každý občan metrák sena“, zpestřená autobusovým zájezdem na prvomájový průvod do České Kamenice a pokládáním věnců padlým sovětským hrdinům u pomníku mezi školou a hostincem DUHA. Co na tom, že v Kytlicích nikdy žádný sovětský voják nepadl, protože tam ani nebyl, co na tom, že pomník postavili Němci svým padlým v první světové válce. Původní deska se strhla, na její místo se plácla obligátní pěticípá hvězda a už se pokládalo.

Dnes se především pokračuje v přeměně obce na rekreační a chalupářskou oblast, započaté našimi předchůdci. Ubytovací zařízení nabízí služby v různých úrovních a cenových relacích. Vybere si každý.  S jednotlivými kontakty vás seznámí samostatná část. Přesto je třeba se zmínit minimálně o pěti pohostinstvích s denním provozem a dobrou kuchyní. Stejné služby poskytuje i hotel KOVOŠROT, který nabízí i tenisové kurty bez podmínky být jeho hosty. Dále slouží vlaková zastávka, kousek odtud je pošta s krátkým dopoledním a odpoledním provozem. Pohlednice známým nakoupíte zde, u svých ubytovatelů, v krámku u DUHY i na Obecním úřadu. Výběr je široký. Pozor, známky pouze na poště. Každé pondělí v Domě služeb ordinuje praktický lékař (v ostatní dny je v České Kamenici), o sobotách je zde otevřeno kadeřnictví.

Ve východní části obce je přírodní koupaliště Mlýnský rybník s občerstvením, před ním zpevněné tenisové či volejbalové kurty, možno si zahrát i na fotbalovém hřišťátku. Pan Štědra nabízí vyjížďky na koních i s výukou.

Co nabízejí Kytlice dnes?

od ES Čas k přečtení: 2 min