27. srpna 2012 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jan Kačer o hře Hodinový hoteliér · Categories: Články, Divadlo

Vy jste tam ještě nebyli? Tomu nevěřím. Ale přece jste o ní museli mnohokrát slyšet! Nikdo vás nepozval a nevyprávěl o přátelských večerech, o hvězdách v nekonečném nebi, o závějích sněhu a teplu domácího krbu? O vůni hub, o naprostém tichu a sladkém usínání?! Tentokrát nás pozvali. Hráli v místním, vlastníma rukama zbudovaném divadélku Hodinového hoteliéra. Hru napsal Pavel Landovský před mnoha lety- a už tehdy věděl o stáří, o radosti a smutku tolik… K neuvěření. A zdejší báječní, nemohu napsat ochotníci, spíš milovníci, vzali osudy svých postav za své. Uprostřed Kytlice – už je to venku-, v teplém a vonícím večeru, skvěle pobavili publikum a sebe. Všechna ta nádhera, zcela rukodílná. Jak se říká, vzali to do teplejch. Vraceli jsme se s Ninou (Divíškovou, pozn red) cestou mezi lesy, udiveni, jak málo známe tu zemi, kde už tak dlouho žijeme.

Budu myslet na Kytlici a Helenku Landovskou (Albertovou ) , její dceru s požehnanýma rukama, skvělého ctitele umění pana Vejražku a Táňu Fischerovou, kterou už dávno pokládám za zářivou první dámu. Pěkný den.

 

JAN KAČER
herec a režisér

 

Jan Kačer o hře Hodinový hoteliér

od ES Čas k přečtení: 1 min