23. srpna 2018 · · Categories: Články

Počátkem letošního roku se ve vstupním schodišti Obecního domu v Kytlicích objevila Pamětní deska Františka Xavera Maxmiliána Zippe, zakladatele vědecké mineralogie a geologie v českýc zemích, rodáka z Dolního Falknova. Více se o významném vědci dozvíte na panelu pomníku vedle občerstvení U ZLATOKOPA, místě narození.  A ještě více napoví internet. Přesto připomeňme něco málo z jeho života:          More »

16. července 2018 · · Categories: Články

Pamětníků ubývá, s nimi odchází staré příhody i zážitky, život přináší nové.  Jeden, opravdu mimořádný příběh o jednom snu, zarputilosti a vytrvalosti člověka odtud z Mlýnů, jsem pro zachování zaznamenal v následujících řádcích.

            Obří kolna  (kůlna se tomu říct nedalo) vyrostla koncem sedmdesátých let před patrovým domem č. 18H, tedy v části Hillův Mlýn, při zadní cestě do Kytlic.  Tehdy tu žil se svou rodinou traktorista a lesní dělník Alfons M. , mezi kamarády zvaný Lón. Kolna, sbitá z krajinek na mohutných trámech zaujala každého, kdo šel okolo. Pokud mu zvědavost nedala a nahlédl škvírami dovnitř uviděl něco co  doposud jistotně  neviděl a jistotně už nikdy neuvidí. Loď z drátů! More »

07. dubna 2018 · · Categories: Články

Návštěvy hospůdky se staly pravidelným rituálem. Rituálem se staly i hudební pátky, kde hlavní slovo pozvolna přebírali místní kluci v čele s Milanem a Ceckem. O víkendových večerech se hrávaly trempské písně, začalo se díky Johnu Cashovi objevovat country. Byli slyšet Zelenáči, Plavci, Bobek. Vše se v počátcích euforicky přebíralo ze zahraničí. More »

16. ledna 2018 · · Categories: Články

Až mne to samotného zarazilo. Letos je to již 30 let, kdy jsme jako MLYNÁŘI drze vyrazili na Oblastní Portu v Děčíně. Konala se v Městském divadle, přeplněném k prasknutí. Jdeme na řadu. Tři písničky, uklonit se a dost! Jedna instrumentálka pískaná na kus umělé hmoty, dvě známé věci s mými novými texty, potlesk a hvízdání. Výsledek: Cena diváků!!. Mezi 24 skupinami z Ústí, Děčína a Teplic! Dodnes na ten slavný výlet vzpomínáme. Bohužel již bez Jirky Slováka a Ládi Cecka Kříže. Ale MLYNÁŘI stále existují a hrají, sice v jiné sestavě, ale s neúnavným Martinem Rauchem, původním zakládajícím členem. Díky kluci.

E. Sedláček st.

 

 

16. prosince 2017 · · Categories: Články

Pan Vladimír Křepelka, který nás opustil 9. února letošního roku, mi před časem doporučil svůj recept na kysané zelí. Sám jsem jej nezkoušel, podle jeho slov je k nepřekonání. Zde je : More »

?>
Next page