29. listopadu 2015 · · Categories: Co se konalo

15. února 2015 · · Categories: Co se konalo

O víkendu žily Kytlice dalším ročníkem soutěže  o Nejlepšího utopence roku. Sešlo se patnáct vzorků nejrůznějšího provedení a přítomní dlouze diskutovali, komuže dát svůj hlas. Lze říci, že někteří i slušně povečeřeli.

Pořadatelé a provozovatelé hostince DUHA, manželé Trnkovi, nakonec vyhlásili výsledky a ani nepřekvapilo, že stejně jako při předchozím klání o Nejlepší nakládaný hermelín převzali první cenu pan a paní Zachovi. Na soutěži nechyběla pro dobrou náladu hudební skupina Mlynáři, s níž si mohli zahrát nebo zazpívat odvážlivci z řad návštěvníků. Zcela suverénně se předvedl sympatický mladík z Prahy, který s Mlynáři vystřihl za obrovského aplaudování několik hitů Elvise Presleyho a Johnyho Cashe. foto E. Sedláček jr.

Pořadí:

  1. Milan Zach
  2. Jiri Grau
  3. Gabriela Sedláčková

 

Po dlouhých devatenáct let se pořádá ve Mlýnech  vždy v předvánoční době soutěž o nejlepší kysané Zelí roku. V soboru se opět zcela zaplnila zdejší hospůdka  sedmnácti soutěžícími, přáteli, sousedy i přespolními v očekávání letošního vítěze. Se slovy Karla Gotta „To jsem opravdu nečekala“ si převzala  do příštího ročníku hlavní cenu – křišťálovou hlávku zelí paní Jarka Křížová s přítelem a to již počtvrté!  A její recept? „Nacpu to do plastového pytle se solí a kmínem, postavím k radiátoru a před soutěží otevřu. Letos mi to vůbec nechutnalo.“ Skromnost vítěze. Hudební doprovod skupina Garance.  Foto E. Sedláček, P. Bauer.

?>
Next page