V sobotu 28.4. proběhl 10 trempský kotlík, oblíbená akce “zelených mužíčků”, pořádaná  ústečáky. Letos se tu objevili m.j. i trempové z Českých Budějovic i Č. Krumlova. Hospůdka praskala ve švech již v pátek večer a místní, kteří zaváhali, šli smutně domů. A v sobotu se vařilo. Nálada výborná, muzika také. Vyhlášení výsledků večer na sále.  První místo a putovní cenu převzali za obrovských ovací naši-mlýnští, na “bednu” již zvyklí. Umístění dalších vařičů už pro nás nebylo zajímavé. Tak zase na podzim. ES

 
 

Pátý Trampský kotlík v sobotu přilákal do Mlýnů okolo stovky přátel přírody k dalšímu kuchařskému klání nad venkovním ohništi. Tentokrát s úkolem, vykouzlit z jednoho kilogramu jeleního masa ten nejlepší guláš. Na startu o dvanácté stálo deset týmů.  Mezi nimi  i dva  “naše”, včetně starostky obce Moniky Hladíkové, ten druhý byl složen z mlýnských. Po uplynutí povoleného času přišlo s vyhlášením výsledků i překvapení a velká sláva. Vítězem se stali mlýnští René Henych a Roman Kučera se svými partnerkami, o několik bodů za nimi skončili na druhém místě ústečtí Apači, třetí byli rovněž ústečtí: senioři Hanauerovi s vnoučkem.  Staré trampské fláky zněly následně na sále až za půlnoc. Otázka, s čím přijde neúnavný organizátor Viky Berounský příště, zůstala nezodpovězena.

Emil Sedláček st.

Uplynulý víkend ve Mlýnech žil 4. ročníkem Trampského kotlíku, tentokrát ve znamení slepice na volný způsob. K vidění byly věci nevídané. Labrador nosící páníčkovi mandolínu i přes metr a půl dlouhý špíz.  Doma důstojní senioři a otcové rodin, tady opět náctiletí kluci, kteří se kdysi potloukali vandrem po vlastech českých.

Díky téhle akci se někteří viděli znovu po dlouhých čtyřiceti letech. Vařilo se a vzpomínalo. Slepic padlo devět, devět bylo i týmů. České Budějovice, Praha, Benešov, Ústí  a kdoví odkud. Recepty samozřejmě tajné, byly i takové po nichž nebylo radno usednout za volant. Loňský vítěz Dežon tentokrát nepřijel sám, přivezl sebou z domova dalších jedenáct kotlíkářů, kteří s přehledem jeho předchozí vítězství obhájili. Hlavní pořadatel Viky Berounský již chystá další kuchařskou šou na podzim.  V hlavní roli divočák.

ES

Přesně ve 12 hodin zazněl v sobotu obcí Mlýny výstřel z koltu. Petr Viky Berounský odstartoval 3. ročník Trampského kolíku, opět na louce za hostincem. Na rozdíl od předešlých ročníků se ten letošní trochu lišil. Dříve dostaly týmy kus masa z divočáka a vařil se guláš. Nyní se vařilo nebo peklo cokoliv, co si soutěžící sebou přivezli. Na devíti ohništích se snažilo o nejlepší výsledek devět týmů, což byly tři desítky kuchtíků, za vydatné podpory přátel či rodinných příslušníků. More »

?>