12. prosince 2017 · · Categories: Zelí roku

V Mlýnech se konal 22. ročník známé soutěže o nejlepší zelí pod tradičním heslem Zelí z Mlýnů – láska na celý Život. Do klání bylo přihlášeno osmnáct vzorků. Jako tradičně se podle mlýnských pravidel sešla léty ozkoušená odborná porota přísně hodnotící před zaplněným společenským sálem stanovené parametry: vzhled, vůni, chuť, křupavost. Po ní dostali příležitost návštěvníci, hodnotící tytéž vzorky pro Diváckou cenu. More »

11. prosince 2016 · · Categories: Zelí roku

 

21. prosince 2015 · · Categories: Zelí roku

EDIT 21.12.:  Aktualizace fotogalerie

Jubilejní 20. ročník Zelí roku ve Mlýnech byl rekordní.

Co do počtu soutěžních vzorků zcela určitě. Sešlo se jich 34 – dvojnásobek průměru předchozích let. Byly odevšad, zprvu místní soutěžení o nejlepší kysané zelí se jaksi o minulou sobotu zvrtlo v regionální soutěž.

More »

02. prosince 2015 · · Categories: Zelí roku

Zelí2015

Po dlouhých devatenáct let se pořádá ve Mlýnech  vždy v předvánoční době soutěž o nejlepší kysané Zelí roku. V soboru se opět zcela zaplnila zdejší hospůdka  sedmnácti soutěžícími, přáteli, sousedy i přespolními v očekávání letošního vítěze. Se slovy Karla Gotta „To jsem opravdu nečekala“ si převzala  do příštího ročníku hlavní cenu – křišťálovou hlávku zelí paní Jarka Křížová s přítelem a to již počtvrté!  A její recept? „Nacpu to do plastového pytle se solí a kmínem, postavím k radiátoru a před soutěží otevřu. Letos mi to vůbec nechutnalo.“ Skromnost vítěze. Hudební doprovod skupina Garance.  Foto E. Sedláček, P. Bauer.

?>
Next page