01. dubna 2012 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kytlice už znají svého podzimníčka 14.října 2011 · Categories: Akce pro děti a dospělé

 

Sobotní adventní večer spojený s prodejní výstavou v Obecním domě patřil v úvodu výsledkům předchozí výstavy který že z Podzimníčků, o kterých jsme vás informovali, je ten pravý. Soutěžily školy, rodiny a jednotlivé děti. Organizátorka výstavy paní Monika Hladíková vyhlásila vítěze jednotlivých kategorií vyšlé z divácké ankety. Pro vyhodnocení se sešly návrhy skoro dvou stovek hlasujících. Ti rozhodli, že se mezi  školami umístnilo na prvním místě Gymnázium Česká Lípa, po něm ZŠ Mimoň a ZŠ Bynov. Rodinnou soutěž vyhrála místní Svobodovi, druzí byli rovněž místní Štědrovi a třetí Hříbalovi z Děčína.  Z dětí se na prvním místě suverénně usadil Davídek Rosenkranzů, druhá byla Hladíková Anežka a třetí opět Rosenkranzová Magdalénka. David Rosenkranz se mezi 157 Podzimníčky stal i vítězem absolutním (na snímku). Věcné dary oceněným byly součástí finančního grantu Ústeckého kraje.

Na výstavě byly k mání vánoční ozdobné výrobky Kroužku dovedných rukou i profi řemeslníků, děti si vyzkoušeli zdobení perníčků. V 17 hodin se rozsvítil na návsi Vánoční strom. Děti zazpívaly koledy, Kytlický chrámový sbor přednesl blok písní ze svého vánočního repertoáru.  Sváteční atmosféru vytvořilo  několik desítek spokojených diváků.

text: Emil Sedláček st.

Kytlice už znají svého podzimníčka 14.října 2011

od ES Čas k přečtení: 1 min