10. července 2012 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kytlický minitriatlon · Categories: Sportovní akce

Sportovním nadšencům je určen 26. ročník Kytlického minitriatlonu. Na start závodu se v sobotu 11. Srpna 2012 postaví kromě jednotlivců i tříčlenné štafety. Využijte zvýhodněné startovné včasným vyplněním internetové přihlášky. Limit celkového počtu závodníků je v letošním roce 150.

Závodníky čeká krátká, ale výživná trať. Plavci absolvují 500 m v kytlickém koupališti, jehož voda je tradičně velmi osvěžující. Cyklistická část měří 20 km a vede po silnici v úseku Kytlice – Nová huť, který cyklisté absolvují dvakrát. Trasa bude během cyklistické části uzavřena pro motorová vozidla. Poslední disciplínou je běh, který je mezi závodníky považována za nejhezčí partii triatlonu. Dva okruhy, dohromady 7 km se klikatí zvlněnou krajinou Lužických hor přes lesy a pastviny, mezi kopci, po cestách a cestičkách. Pro svou nenáročnou trať je triatlon určen zkušeným borcům i začátečníkům. Ti, co se neodváží absolvovat všechny disciplíny, mohou využít startu v družstvu a podělit se tak o tři zmíněné disciplíny.

Do 6. srpna můžete využít on-line registraci na webových stránkách www.kytlickyminitriatlon.bikebase.cz. Prezentace a příjem přihlášek bude pro příchozí probíhat na kytlickém hřišti v den konání akce od 8:30 do 10 hodin. Start závodu je rozdělen do dvou vln v 11:00 a 11:20. Vítězný závodník mezi jednotlivci je v cíli očekáván kolem poledne. Závod probíhá ve spolupráci s TJ Kytlice, které propůjčilo svůj pozemek. Účastníci triatlonu se mohou těšit na  zajímavé ceny pro vítěze a bohatou tombolu od firem, mezi které patří Algida – Unilever, NIKE, Zahradnictví Doubek Nový Bor, outdoor shop Hanibal, ATOMICS energy tabs, Orion – Nestlé a další. Více informací najdou zájemci na webových stránkách www.kytlickyminitriatlon.bikebase.cz.

Jan Šmíd, SKI Polevsko

Kytlický minitriatlon

od ES Čas k přečtení: 1 min