06. ledna 2020 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Setkání starostů · Categories: Nezařazené

Hned pět emeritních starostů se sešlo v Jiřetínském kostele, kde se 2. ledna konal Svatoštěpánský Vánoční koncert Kytlického chrámového sboru.

Zleva Karel Kopecký (Dolní Podluží), Josef Zoser(Jiřetín), Zbyněk Linhart dnes senátor (Krásná Lípa), Emil Sedláček (Kytlice), Martin Louka (Varnsdorf).

02. dubna 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyhlídkové lety Chřibská · Categories: Nezařazené

12. března 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bleší trhy Nový Bor v březnu · Categories: Bleší trhy, Nezařazené

26. února 2018 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Helena Albertová – Kytlická čestná občanka a rytířka · Categories: Divadlo, Nezařazené

       Na večer v neděli 25. února připadlo výročí tzv. Vítězného února a je asi dobrou připomínkou této neblahé události, když se uspořádá akce, která oslaví ty, kteří pevně stáli na druhé straně barikády, abychom užili oblíbené rčení našich soudruhů, tentokrát s opačným hodnotícím znaménkem. Mezinárodní projekt proti totalitě MENE TEKEL si tento večer vybral k tomu aby spolu s ministerstvem kultury udělil čestné ocenění Dáma české kultury a Rytíř české kultury. More »

13. září 2017 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Filmaři v Kytlicích · Categories: Nezařazené

Před dvěma týdny mohli lidé v Kytlicích potkat známé herecké tváře Taťjánu Medveckou nebo Davida Švehlíka, hlavní protagonisty připravovaného filmu “Úsměvy smutných mužů” podle knihy ústeckého spisovatele Josefa Formánka. Některé scény příběhu o boji s alkoholem se točily v jedné roubence a okolí právě v Kytlicích. Pro jiné si štáb zajel i do Ústí nad Labem. Premiéra filmu v režii Dana Svátka bude na jaře příštího roku. V neděli, po koncertu Kytlického chrámového sboru, se přišel do našeho kostela podívat i představitel hlavní role David Švehlík. Odcházející návštěvníci jej příliš nezaregistrovali, mému bystrému očku však neunikl a s mírnými protesty se nechal vyfotit. Neodmítl ani štrůdl nabídnutý jednou z členek souboru. Poznáte chaloupku, kde se natáčelo?

Emil Sedláček st.

  

?>
Next page