10. července 2014 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Noční výstup na Klíč · Categories: Sportovní akce

Vydejte se v sobotu za svitu měsíce a hvězd na Klíč
V sobotu 12. července se vydejte z Nového Boru na 759 m vysokou dominantu Lužických hor – Klíč a nechte se okouzlit tajemnou noční atmosférou a výhledem na rozsvícená města. Sraz účastníků Nočního výstupu na Klíč je od 21:30 na dětském hřišti v Arnultovicích (ulice Žižkova a U Vodárny) v Novém Boru. Děti obdrží průkazku, do které budou moci sbírat v průběhu cesty razítka na stanovišti u kamzičí studánky a na vrcholu. Po předložení vyplněné průkazky obdrží každý malý účastník v novoborském Turistickém informačním centru upomínkový předmět. Čas na to má do konce července.
Ještě než se výletníci vydají na tajemnou cestu noční krajinou Lužických hor, čeká je v 10 hodin nevšední podívaná přímo na arnultovickém hřišti – ohňová show. Noční pochod bude zahájen po skončení představení skupiny Ignis Iter. V tu chvíli houf dobrodruhů s čelovkami a baterkami opustí hřiště a po značené trase se vydá zdolat vrchol Klíče.
Záchytným bodem během cesty bude kamzičí studánka pod sedlem Klíče, kde se budou podávat domácí koláče, voda ze studánky, šťáva z lesních plodů a další pochutiny. Odtud absolvují posilnění výletníci nejtěžší a zároveň nejhezčí část cesty. Za svitu měsíce vystoupají na čedičový kužel téměř až ke hvězdám. Odměnou pro každého bude neopakovatelný pohled na noční krajinu a radost z dosaženého vrcholu.nocniKlic08_12

 

Každý, kdo zdolá tuto cestu, si odnese pamětní list a krásný zážitek. Nebude chybět tradiční překvapení a vyhlášení nejstaršího a nejmladšího a nejvzdálenějšího účastníka. Předpokládaný návrat je kolem jedné hodiny nad ránem zpět na hřiště. Akce se mohou zúčastnit i děti v doprovodu svých rodičů. Pozor na doporučenou výbavu, bez které se nebude možné výstupu zúčastnit: čelovka nebo baterka, kvalitní obutí i oblečení pro případ změny počasí a dostatek sil vyjít nahoru a dolu. Organizátoři ze SKI Polevsko doporučují nechat psí miláčky pro jejich bezpečnost i ostatních raději doma. Akce byla podpořena z rozpočtu města Nový Bor. Aktuální informace včetně dalších propozic najdete na www.nocnivystupnaklic.estranky.cz.

IMGP9839

Noční výstup na Klíč

od ES Čas k přečtení: 2 min