28. května 2018 · · Categories: Ostatní

28. května 2018 · · Categories: Ostatní

Minulý týden 25. května přinesl Děčínský deník výsledky soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje pro rok 2018. Potěšitelné je umístění paní Evy Paraskové z Dolního Falknova na prvním místě  v kategorii 5 – pekařské výrobky. Je to další z ocenění pečiva pocházejícího z její dílny.

Perníkové výrobky se objevily i v televizi v pořadu FTV Prima, kde soutěžila Petra Černocká, perníkový znak obce potěšil i hosty Kytlického chrámového sboru, najdete je na jarmarcích. Krásná presentace naší obce, zasluhující uznání.

E. Sedláček st.

Milí odběratelé Kytlických kalendářů.

Přišel čas, abychom se rozloučili. Myslím tím samozřejmě vydávání Kytlických nástěnných kalendářů. Změnily se podmínky, které již nedovolují držet roky neměnnou cenu, takže letošním kalendářem, především pro sběratele, série končí. Spolu s juniorem jsme ještě nalezli dva (2010, 2011), které v nabídce www.Kytlice.eu ještě nejsou. Jsem potěšen, že se největšímu zájmu těšily historické náměty, pro mnohé jistě objevné, dokládající bohatý život našich předchůdců. Pozadu nezůstávaly ani náměty současné, se zajímavými místy naší krásné obce.

Děkuji vám všem za každoroční zájem a očekávání mého nového “díla”. Možná se mezi vámi najde stejně zapálený nadšenec a kalendáře pojedou dál.

Emil Sedláček st.

email: emil.sedlacek@volny.cz

Archiv doplněn kalendáři z roku 2010 a 2011.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stáhnout si je můžete zde: http://www.kytlice.eu/rocni-kalendare-ke-stazeni/

30. června 2016 · · Categories: Ostatní

Aktuální Kytlický kalendář 2016 „Kytlicko – Po stopách skla“ byl uvolněn volně ke stažení.

Můžete stahovat zde: www.kytlice.eu/ostatni/kalendare-ke-stazeni

kalendář 2016_00

27. října 2015 · · Categories: Ostatní

 

Kalendář na rok 2016 připomíná více než čtyři století výroby skla ve Falknově-Kytlicích i pád při světové krizi třicátých let minulého století. Připomíná  doby, kdy se odtud vyváželo sklo prakticky do celého světa, ušlechtěné uměním místních malířů,  kuličů a brusičů. Doby, kdy závislost na sklárnách představovala živobytí pro většinu obyvatel. Pamětníků ubývá, naopak přibývají noví obyvatelé, kterým již tuto slavnou historii nic nepřipomíná. Vše odvál čas a příroda si vzala zpět.
E. Sedláček

Kalendar1 Kalendar2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K dostání  v hostinci DUHA Kytlice a  E. Sedláček, Mlýny 40 (u nádraží) tel. 732 467 567

?>
Next page