Jednou, takhle na podzim roku 1998, se objevili na Obecním úřadě dva mladí lidé, spíše odrostlejší děti s tím, že jsou novými majiteli bývalého strážního domku číslo 87DF a že se k nám neprodleně stěhují, kvůli čemuž prodali v Ústí nad Labem byt v centru města.  Říkejme jim třeba Radek a Jana K. Suverénně vystupující manžel, klučina maskovaný do drsňáka kovbojským stetsonem, co mu seděl až na uších, vypadal spíše jako muchomůrka. Okouzlení romantikou filmů Divokého západu z něj přímo sálalo. Manželka  Jana, křehounká dívenka s dvouletou dcerkou v náruči, naopak žádné velké nadšení neprojevovala. More »

Zase jedny prázdniny skončily, zajíždí se každodenní koloběh. Připomeňme si svoje krásné doby našich dětství a hlavně prázdniny kytlických kluků tak, jak mi je líčili. 

Už jedééé !“ zaječel z koruny staré olše pod závorami blonďatý, asi desetiletý klučina a svištěl po kmeni dolů. Ječet ani nemusel, vlak bylo slyšet na míle daleko vždycky, ovšem hlídka je hlídka. U závor zůstala v trávě zapomenutá mičuda  a parta kluků mizela na předem vyhlédnuté místo v houští pod železničním náspem. More »

          V kriminalistické hantýrce představuje tohle slovo letitý nevyřešený případ a policisté jej nemají vůbec rádi. Historie kriminalistiky jich zná několik, nejslavnější, mnohokrát literárně i filmově zpracovaným pomníkem je dodnes neobjasněná vražda Vranské. Zdá se, ač je to nemilé, že se klube další. Tehdy, před skoro osmnácti lety způsobila následující událost ve Mlýnech i dalekém okolí pozdvižení. Jak by ne. Mrtvoly se tu nenachází každý den. Zvláště, když se jedná o vraždu. More »

      Ta bizarní postava na peróně kamenického nádraží se nedala přehlednout. Čekali jsme na odpolední vlak domů do Mlýnů, děti jako obvykle řádily, ovšem v uctivém oblouku kolem onoho chlápka, čekajícího  nehnutě jak socha, s pohledem upřeným kamsi do dálav. Tehdy jsem jej viděl prvně, nevěděl ani odkud je a kam jezdí. Co mne však fascinovalo byla kožená válečná letecká kukla, stužky fialové vody vytékající zpod ní, starý armádní dlouhý německý kabát a černé gumové holínky, zřejmě fasované české. More »

Milý čtenáři. Blíží se každoroční Kytlická pouť opět s bohatým programem, opět připraveným paní Markétou Čunátovou a obcí. Opustíme tedy dosavadní tragické příběhy z minulosti a tento měsíc vzpomeneme na první pouť pořádanou obcí v roce 1990 i na jednu legendární postavu těchto let. Děkuji za vaše ohlasy a přeji příjemné počtení. Emil Sedláček st More »

?>
Next page