11. ledna 2020 · · Categories: Oznámení

Tvoje životní pouť bohužel skončila. Při posledním rozloučení s Tebou ve Strašnicích se kolem nás, myslím paní starostku a mne s ženou, utvořila skupinka pražských chalupářů i s manželi Melničákovými z Děčína. Ostrůvek lidí, které Kytlice spojovaly, mezi spoustou ostatních. Pietní místo u osiřelé chaloupky bylo to nejmenší co jsem mohl i s těmi, kteří  přidali další svíce nebo květinu, udělat. Zůstaly jen vzpomínky. More »

25. prosince 2019 · · Categories: Oznámení

16. prosince 2019 · · Categories: Oznámení

08. prosince 2019 · · Categories: Oznámení

Komerční sdělení

Stále ještě přemýšlíte čím obdarovat své nejbližší nebo dokonce sám sebe? Co takhle darovat knihu? Zvláště je-li určena pro milovníka Kytlic.  Tady jsou mé tipy:

JASNOZŘIVOST  z noťasu spisovatelky a scenáristky  paní Ireny Obermannové, kytlické chalupářky. Ve své dlouhé řadě knih si v loňském roce odpočinkově střihla detektivní román, odehrávající se přímo v Kytlicích, s reálným prostředím i některými reálnými obyvateli.

KŘIŠŤÁLOVÝ KLÍČ Falknovská huť od Vlastimila Vondrušky. Známý autor historických románů čtenáře poutavě seznamuje s osudy členů jednoho rodu sklářů od 17. století a jeho tajemství výroby křišťálového skla tady u nás, v tehdejším Falknově. Skutečné jsou i historické reálie. Příjemné čtení pro dlouhé zimní večery.

 
 
16. června 2019 · · Categories: Oznámení

Blíží se konec školního roku, prázdniny jsou za dveřmi. S nimi se na dva měsíce několikanásobně zvýší provoz na našich silnicích, mládež si sem natahá své rychlé koně, lidé si budou užívat.  Předkládám vám galerii nehod, zdaleka neúplnou, nasbíranou ve Mlýnech a Kytlicích za necelých dvacet let. Pokud vím, nikdo při žádné nepřišel o život. Událost je to však vždy nepříjemná a nikomu ji nepřeji. Krásné léto. E. Sedláček st. More »

?>
Next page