08. června 2015 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pryč s vyšisovaným křížkem ……. · Categories: Příběhy z Kytlicka

oznámila čtenářům Adéla Vachtová v Deníku (odkaz) instalaci pomníčku v místě smrtelné nehody herce Tomáše Holého mezi Polevskem a Kytlicemi. Krásný pomníček z černé žuly nahradil po 25 letech od nehody vyřezávaný křížek na stromě. Jistě velice cenný počin a dar brněnského podnikatele pana Charouse. Onen “vyšisovaný” křížek, který se objevil krátce po nehodě, ukazoval po čtvrt století stovkám lidí místo, kde vyhasl hercův život, lidem, kteří se přišli poklonit svému idolu bez rozdílu věku. To však vůbec autorce nebránilo pokračovat v hanlivém tónu: ….čtvrt století trvalo než se dětská hvězda dočkala důstojné památky.

V kraji, kde je nedostatek práce, tedy i prostředků, kde lidé vyjádřili smutek a památku v rámci svých možností. Nijak to však nesnižuje úctu k populárnímu herci. To všechno svým necitlivým přístupem smetla pisatelka ze stolu a z poctivých polevčáků byli rázem burani. To mne zlobí. A také mě zlobí snaživost libereckých krajských úředníků. Povolují umístění pomníčku na tři roky! Přitom stojí na kraji soukromé louky a nic jim do toho není! Rozhodující je majitel pozemku. Přesto – díky pane Charous.

Emil Sedláček st.

 

 

 

Pryč s vyšisovaným křížkem …….

od ES Čas k přečtení: 1 min