17. března 2016 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šenovská lokálka sveze cestující již na konci března. Jezdit bude každý víkend · Categories: Akce pro děti a dospělé

Děčínsko/Severní Čechy

Se startem turistické sezony se rozjedou také populární lokálky na mnoha místech severních Čech. Dočkají se i turisté na Děčínsku.

 

Kamenický motoráček sveze cestující na konci března. Autor: KŽC Zdroj: http://www.denik.cz/ustecky-kraj/senovska-lokalka-sveze-cestujici-jiz-na-konci-brezna-jezdit-bude-kazdy-vikend-20160314-o7eo.html

Zatímco Kozí dráha letos zřejmě kvůli nestabilnímu svahu nevyjede, lokálka mezi Českou Kamenicí a Kamenickým Šenovem již brzy ožije. Ústecký kraj si na ni totiž objednal po několika letech pravidelnou víkendovou dopravu.

Podpora od Ústeckého kraje

„Ústecký kraj pochopil význam regionální železniční dopravy. Poptávka po ní je vysoká,“ říká ředitel Klubu železničních cestovatelů (KŽC) Bohumil Augusta s tím, že Šenovská lokálka bude jezdit od 26. března do 30. října, a to během sobot a nedělí. Motoráček bude cestující vozit také během státních svátků.

Podle KŽC je letošní turistická sezona pro Šenovskou lokálku milníkem. Pravidelná drážní doprava se sem totiž vrací poprvé od roku 1978.
„Dopravu dosud u KŽC, která se o lokální tratě stará po celé zemi, objednávala pouze města Česká Kamenice a Kamenický Šenov. Nyní se situace změnila a po trati 901 bude nově jezdit turistická linka T1,“ píše KŽC na svých webových stránkách.

Více zde : http://www.denik.cz/ustecky-kraj/senovska-lokalka-sveze-cestujici-jiz-na-konci-brezna-jezdit-bude-kazdy-vikend-20160314-o7eo.html

Šenovská lokálka sveze cestující již na konci března. Jezdit bude každý víkend

od ES Čas k přečtení: 1 min