25. března 2012 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stav před rekonstrukcí · Categories: Varhany

Jde o jednomanuálové varhany s pedálem, pneumatickou tónovou i rejstříkovou trakturou. Vzduch je do jednotlivých píšťal rozváděn olověnými trubičkami. Tento způsob je používám velice zřídka pro určité zpoždění tónů i nároky na těsnost. Náš, sto let starý , je na mnoha místech netěsný, počínaje již vzduchovým měchem. Vše, co je dřevěné je napadené dřevokazným hmyzem, patrná je celá řada bývalých servisních zásahů. Starý varhanní ventilátor fy. Kreslík Brno je hlučný, nyní mimo provoz. Všude se nacházejí vrstvy prachu a výžerky červotoče. Pro důkladné vymýcení tohoto hmyzu se jednotlivé části nástroje musí ošetřit ozářením a konzervovat chemickými přípravky. S největší pravděpodobností dojde i k výměně podlahy kůru. Původní skříně musí projít stejnou léčebnou kůrou, některé jejich části se musí nahradit novými. Celá oprava bude podle stavu a toku finančních prostředku patrně rozdělena do 3. etap a tří let.

I zde však platí čím dříve, tím lépe. Vše bude realizováno pod odborným dohledem diecézního organologa   vybranou varhanářskou firmou. Ten dokončené dílo za litoměřickou diecézi i zkolauduje. O postupu prací i růstu účtu budou občané vhodným způsobem informováni.Jde o jednomanuálové varhany s pedálem, pneumatickou tónovou i rejstříkovou trakturou. Vzduch je do jednotlivých píšťal rozváděn olověnými trubičkami. Tento způsob je používám velice zřídka pro určité zpoždění tónů i nároky na těsnost. Náš, sto let starý , je na mnoha místech netěsný, počínaje již vzduchovým měchem. Vše, co je dřevěné je napadené dřevokazným hmyzem, patrná je celá řada bývalých servisních zásahů. Starý varhanní ventilátor fy. Kreslík Brno je hlučný, nyní mimo provoz. Všude se nacházejí vrstvy prachu a výžerky červotoče. Pro důkladné vymýcení tohoto hmyzu se jednotlivé části nástroje musí ošetřit ozářením a konzervovat chemickými přípravky. S největší pravděpodobností dojde i k výměně podlahy kůru. Původní skříně musí projít stejnou léčebnou kůrou, některé jejich části se musí nahradit novými. Celá oprava bude podle stavu a toku finančních prostředku patrně rozdělena do 3. etap a tří let.

I zde však platí čím dříve, tím lépe. Vše bude realizováno pod odborným dohledem diecézního organologa   vybranou varhanářskou firmou. Ten dokončené dílo za litoměřickou diecézi i zkolauduje. O postupu prací i růstu účtu budou občané vhodným způsobem informováni.

Stav před rekonstrukcí

od ES Čas k přečtení: 2 min